Black architecture - projekty domów w których czerń gra pierwsze skrzypce.

Kolor czarny w architekturze jest ostatnio coraz bardziej popularny. Zazwyczaj pełni rolę kontrastu dla barw jasnych. W tym przypadku będzie nieco inaczej.  Część naszych projektów postanowiliśmy “przemalować” na czarno.  To ciekawe jak bardzo zmienia się postrzeganie budynku podczas gdy zmienia się tylko kolor ścian, W większości przypadków nasze czarne budynki lepiej się komponują z zielenią i otaczającym krajobrazem niż te bardziej kolorowe.

czarny kolor architektura black architecture machon architekci
dom nowoczesny projekt machoń na stoku rabka deska elewacyjna czarna opalana shou sugi ban

czarny kolor w budownictwie jednorodzinnym - popularne rozwiązania

czarne materiały wykończeniowe

Z uwagi na bardzo dużą ilość materiałów wykończeniowych postanowiliśmy podać kilka najprostszych w zastosowaniu które mogą być czarne:

dach:    blacha i dachówka w kolorze czarnym jest ogólniedostępnym materiałem , warto zwrócić uwagę również na to czy do danego koloru blachy, dachówki uda nam się dobrać pozostałe materiały w takiej samej lub bardzo podobnej kolorystyce, bardzo istotny będzie w tym przypadku dobór rynien i rur spustowych, obróbek blacharskich, elementów okien dachowych oraz śniegołapów.

simple dom tani w budowie black edition nowoczesny bez okapu

elewacja:   na ścianę budynku możemy zastosować wiele różnych materiałów wykończeniowych. Najbardziej popularny jest tynk akrylowy, silikonowy lub silikatowy układany metodą lekką mokrą, jest to rozwiązanie dość ekonomiczne i istnieje wiele firm które takie elewacje potrafi poprawnie wykonać, wśród producentów tynków istnieją bardzo szerokie gamy kolorystyczne, praktycznie każdy kolor można zastosować na elewacji w tym systemie, kolor czarny w postacie tynku niestety nie będzie wyglądał zbyt atrakcyjnie, tynk o dużej chropowatości bardzo szybko otrzyma nalot z pyłów i kurzu który występuje w powietrzu, w szczególności na terenie miast lub w bliskim sąsiedztwie dróg. Co można zastosować jako alternatywę:

-kamień naturalny w formie płytek, jest to wbrew pozorom również dość ekonomiczne rozwiązanie, kamień  formatowany o grubości do 2 cm można z powodzeniem montowac na elewacji również w technologii lekkiej mokrej, czyli bez dodatkowych podkonstrukcji. Polecamy łupek elewacyjny black łupki dekore

dom nowoczesny projekt machoń na stoku rabka deska elewacyjna czarna opalana shou sugi ban

Projekty w wersji BLACK

Dom 12

Simple M

dom11

Black Rock Desert -koncept

SPLIT

dom nowoczesny projekt machoń na stoku rabka deska elewacyjna czarna opalana shou sugi ban
error: Zawartość chroniona prawem autorskim !!